Jdi na obsah Jdi na menu
 


Popis činnosti

Popis činnosti AMMK Tábor

Automodelářský klub AMMK  Tábor  byl  založen  v roce 2001. V roce 2005 začal klub stavět svoji autodráhu, která byla dokončena v roce 2006. Prvním závodem pořádaným na této autodráze bylo hned MČR žáků. Táborská autodráha měří 36 metrů a je čtyřproudá.  Je opatřena regulací 8 – 16 V     a časomíra je řízena  počítačem  s  programem  SpyTech.

Základem činnosti AMMK Tábor je účast v jihočeském poháru „Šumava Cup“, který se jezdí také na táborské dráze. V této soutěži je hodnocení rozděleno na  žáky ( do 15 let ) a seniory (nad 15 let).      V  závodě   každé kategorie rozhoduje součet odjetých kol za 2 minuty postupně na každé z drážek autodráhy. Dále Tábor hostí závod MČR kategorie GT/24 a MC/24, kterého se členové klubu taktéž účastní.   

Se závoděním velice úzce souvisí i fakt, mít s čím jezdit. Nováčkům jsou některé modely k dispozici jak na trénink, tak i na závody. Na pravidelných schůzkách se každý postupně naučí vyrobit si svůj vlastní model od karoserie až po podvozek a kola. Jakákoliv zručnost je vždy ku prospěchu, ale žádný učený z nebe nespadl, a tak nevěšte hlavu, všechno se dá naučit. Jednou ze základních dovedností je pájení nebo práce s kleštěmi či šroubovákem.

Kdo má rád lepení papírových modelů, je také na správné adrese, jelikož pravidla v Šumava Cupu dovolují karoserie jak  z lexanu, tak i z papíru.

Tak co, chtěli byste si to vyzkoušet?  Přijďte se podívat a uvidíte… A máte i šikovného tatínka?  Vezměte ho s sebou!